Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener deprem bölgesini ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, deprem bölgesinde salgın korkusu yaşadıklarını dile getirerek, “99 depremini yaşamış bir insanım. O gün ile bugün arasında fark var. O gün yazdı, bugün kış. • Isınma ve barınma konusunda eksikliklerimiz var. Bunların acilen tamamlanması gerekiyor” dedi.

Akşener, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Adıyaman merkez ve Besni ilçesinde depremzedelerle bir araya geldi.

Akşener, yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, depremin ardından bölgeye giden milletvekilleri ve genel başkan yardımcılarından oluşan heyetten bölge hakkında bilgi almaya başladıklarını söyledi.

Akşener, bu bilgiler ışığında, olabildiğince çok kişinin kurtulması için her kapıyı çaldıklarını ve her kapıyı çalmaya devam ettiklerini belirterek, “Bir can, o bir sayı değil, bir can. En iyisi insanlarımızı kurtarmak ve onları enkazdan sağlıklı bir şekilde çıkarmak.” söz konusu.

Muhalefetin halkın avukatı olması gerektiğine inandıklarını söyleyen Akşener, “Sizin sesinizi duyurmak bizim görevimiz. Hükümetin de sizin sorunlarınızı çözmek gibi bir görevi var. Onlara çok iş düşüyor. Proje yapmak zorundayız. ve o sesi ilet.” terimini kullandı.

Sahadaki izlenimlerini anlatan Akşener, şöyle devam etti:

“Gıdaya erişim kolaylaştı. Orada bir sorunumuz yok. Suya erişim çok zordu. Orada da bir sorunumuz yok ama şu anda iki derin sorunumuz var. Biri barınma, ısınmaya bağlı ısınma. Tüple hem ısıtma hem aydınlatma hem de pişirme ile ilgili bir çalışma var.Sahadan aldığımız bilgiler ışığında kendisine (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan) ilettim.Bu da bundan dolayı başladı.İlaçlar artık.Biz Salgın çıkmasından endişe ediyoruz.99 depremini yaşamış bir insanım.O gün ile bugünün ortası arasında fark var.O gün yazıldı, bugün kış.Isınıyoruz. barınma ile ilgili eksiklikler bunların bir an önce tamamlanması gerekiyor bir diğer konu tuvalet ihtiyacı kadınlar bunu söyleyemiyor ama tuvalet ihtiyacı çok fazla bu kadınlar için çok zor bir iş çadırkente gittik orası güzel ama iki tuvalet yapmışlar zaman ayırmak lazım Bu “

“Bu milletin mensubu olmaktan gurur duyuyorum”

Anne babasını kaybetmiş çocuklara sahip çıkılması gerektiğine işaret eden Akşener, “Böyle zamanlarda çocuklar çalınıyor. Organları için çalınıyor, satılmak için çalınıyor, başka şeyler için çalınıyor. Allah rızası için çalınıyor.” , anne babasını kaybetmiş çocukları devlet kurumlarına teslim edin. Diyelim ki bize ulaşamadınız. Arayın biz getirelim. Lütfen yalvarırım küçük çocukların peşinden koşacaksınız.” dedi.

Milletin öngörüsü, dirayeti ve yardımlaşma anlayışının inanılmaz olduğunu belirten Akşener, şöyle konuştu:

“(Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için) anlayışımız tecelli etmiş oldu. Bunu hep birlikte görüyoruz. Bu da çok değerli ve maliyetli. Bu milletin mensubu olmaktan büyük gurur duyuyorum. Esnaf gibi gezerim. Esnaf dükkânlarında hiç bir zaman partimi övmedim karşı tarafı eleştirmedim sadece dinledim ve ilettim buraları da o kadar geziyorum yangın söndürmek için geziyoruz mal kaçakçılığında acelemiz yok Şunu söylemeliyim ki bu tek adam sistemi, tek partili başkanlık sistemi kurumlarımızı, ‘kurumumuzu’, ‘kurumlarımızı’ boşaltmıştır, ‘devlet istihbaratı’ diye bir kavram yoktur. Bugün sadece sizin aracılığınızla aktarıyorum. Elbette günü geldiğinde farklı açıklamalarda bulunacağız.”

iznik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu