Haber

Ankara’da Elmadağ ve Hasanoğlan projeleri devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından Nisan ayında törenle temelleri atılan Elmadağ Mezbahası ve Hasanoğlan Aile Yaşam Merkezi’nin yapım çalışmaları devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından nisan ayında düzenlenen törenle temeli atılan ve toplam maliyeti 500 milyon liraya ulaşan Elmadağ ilçesinin projelerinde çalışmalar sürüyor.

MODERN KESİM

Yıllardır ilçelerine mezbaha eklenmesini bekleyen Elmadağlıların talepleri doğrultusunda üretilen Elmadağ Mezbaha Binası, ana ve selektör bina olmak üzere iki yapıdan oluşacak. 2.840 metrekare alana sahip olan binada soğuk hava deposu ve kesim hatları da bulunacak.

71 milyon 110 bin TL ihale bedeli ile imalatına başlanan modern kesimhanenin 2023 yılında tamamlanması hedefleniyor.

HASANOĞLAN AYM İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Başkentin her köşesine modern sosyal tesisler kazandıran Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hasanoğlan İstasyon Mahallesi’nde inşaatına başladığı Aile Yaşam Merkezi’nin (AYM) yapım çalışmalarına da başladı.

3 bin 325 metrekare alana sahip olacak AYM, 2 kattan oluşacak. AYM’de; kreş, yemekhane, yemekhane, sporsalonu, 175 kişilik konferans salonu, çocuk oyun alanları ve 23 araçlık otoparkı bulunmaktadır.

39 milyon 980 bin 200 TL ihale bedeli ile yapımına başlanan Hasanoğlan Aile Yaşam Merkezi’nin 2023 yılında tamamlanarak Elmadağlı vatandaşların hizmetine açılması planlanıyor.

haberkiziltepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu