Haber

CHP’de Kongre Günü: Yeni Başkan Bugün Açıklanacak

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Olağan Kurultayı bugün “İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kongresi” sloganıyla Ankara’da başlayacak. Bugün açıklanacak yeni lider yarışının Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel arasında olması bekleniyor. 60 üyeli Parti Meclisi (PM) ve 15 üyeli Yüksek Disiplin Kurulu üyelikleri için yarın seçim yapılacak.

AK Parti’den sonra mecliste en fazla milletvekiline sahip olan CHP’de bugün heyecan dolu bir genel başkanlık seçimi yapılacak.

Mevcut lider Kemal Kılıçdaroğlu partide uzun zamandır olmadığı kadar eleştiriliyor. Kılıçdaroğlu’nun karşısındaki en büyük aday ise Ekrem İmamoğlu’nun da desteklediği Özgür Özel.

Ayrıca yeterli delegenin imzasını almaları halinde Örsan Kunter Öymen, İlhan Cihaner ve Ünal Karahasan da başkanlık yarışına girecek. Ancak parti büyükleri yarışta Kılıçdaroğlu ile Özel’in arasından geçeceğinden emin.

CHP’nin başkanlık yarışında belirleyici olması beklenen kesim ise her iki aday adına da imza atan ancak rengini belli etmeyen ve son kararını sandıkta vermesi beklenen delegeler olacak gibi görünüyor.

CHP’nin 100. Yıl sinevizyon gösterisi ve 100. Yıl Marşı’nın çalınacağı Kongre’nin maliyetinin 40-50 milyon TL olduğu belirtiliyor.

CHP’de kayıtlı 1367 delegenin oylamasının ardından sayım başlayacak ve akşam saatlerinde CHP’nin yeni lideri belirlenecek.

eskil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu