Ekonomi

Çiftçiler için hibe destekli sebze fidanları

ANKARA (İGFA) – Kırsal kalkınma ataklarıyla tüm Türkiye’ye örnek teşkil eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Köy Hizmetleri Müdürlüğü yüzde 75’i hibe, yüzde 25’i çiftçi katkısı olmak üzere yerli üreticilere domates, biber ve patlıcan fidesi desteği verecek.

14 MİLYON 23 BİN ZERZEVAT FİDANI TOPRAKLA BULUŞACAK

ABB, yerli üreticiyi desteklemek ve üretimi teşvik etmek amacıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği sebze fidesi takviyesine baharın gelmesiyle birlikte yeniden başlıyor.

Başkent’te geçen yıl çiftçilere 8 milyona yakın domates, biber ve patlıcan fidanı dağıtılırken, bu yıl 14 milyon 23 bin 800 fidan dikilecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından çiftçi katkı paylı sebze fidesi talep toplama başvuruları 3 Nisan’da başlayıp 13 Nisan’da sona erecek.

BAŞVURULAR MERKEZ VE ÇEVRE İLÇELERDEN ALINACAK

Çiftçi Belgesi (ÇKS) ile üreticilerden alınacak başvurular ilk etapta Şereflikoçhisar, Cihan, Haymana, Bala ve Polatlı ilçelerinden başlayacak olup, tüm illerde Aile Yaşam Merkezleri, Fen İşleri veya ASKİ şantiyelerinde başvurular alınmaya devam edilecek. 25 ilçe.

Fide takviyesi başvurusu yapmak isteyen üreticiler “(0312) 507 46 51-56”numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu