Haber

Denizli’de Şiddetli Yağış Ev ve İş Yerlerini Sular Altında Tuttu

Denizli’de dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli sağanak yağışın ardından çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Yağış sonrası demiryolunda çökmeler yaşanırken, caddeleri su basması nedeniyle vatandaşlar da zor anlar yaşadı.

Denizli’de dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli sağanak yağışın ardından ev ve iş yerlerini su bastı. ÂLÂ Partisi Pamukkale Mahalle Lideri Türkay Berberoğlu, sel nedeniyle yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek yetkililere çağrıda bulundu.

“Burası Pamukkale Goncalı yolu. Şu anda sulama kanalının taşması sonucu birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Burada insanlar tamamen Allah’a emanet. Yetkililerin, sulama kanalı bekçilerinin ekipmanlarının nerede olduğu belli değil. ya da belediyeler.İnsanlar evlerini hayvanlarını kurtarmak için telaş içindeler.Şu anda gördüğünüz kepçe insanların kendi imkanlarıyla bulup getirdikleri kepçe.Başka bir şey diyemem.”

Öte yandan şiddetli yağmur nedeniyle demiryolu çöktü. Durumu fark eden vatandaşlar hareket halindeki treni uyararak, demiryolundaki göçebeye gelmeden durmasını sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu