Ekonomi

Girişimcilik ekosistemi bir araya geldi

İSTANBUL (İGFA) – Ülkemizdeki en kapsamlı finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyetlerini sürdüren Faal Bank iştiraki Faal Portföy, girişim sermayesi fonu Mindvest liderliğinde bir etkinlik düzenledi. Mindvest AddVenture 2023 etkinliğinde girişimcilik ekosistemindeki son trendler tartışılırken, yenilikçi start-up’ların kurucuları heyecan verici girişimcilik hikayelerini anlattı. İlham verici paylaşımların yapıldığı bu özel toplantının açılış konuşmalarını Aktif Portföy Genel Müdürü Yasin Atikler ve Aktif Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca yaptı.

Her zaman start-up’lara yatırım yaparak ekosistemdeki eklerini genişlettiklerini belirten Adaca; “Birçok farklı alanda uzmanlaşmış lider iştiraklerimiz ile fintech ekosisteminin en entegre yapısını yönetiyoruz. Ekosistemimizin kapsayıcılığı; Dijital ürün ve hizmet kanallarımızla birlikte tüm iştiraklerimizin hizmet modellerinde avantaja dönüştürüyor, toplamda sektörün en karlı ve verimli operasyonu olarak büyütüyoruz. Bir yandan startuplarla çalışıp onlarla proje üretiyoruz. Faal Portföy çatısı Aktif Ventures ile hizmet bankacılığı hizmetlerimizi fintech’lere açarken

Mindvest ile başlangıç ​​aşamasındaki girişimlere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Start-up’lara maceralı yolculuklarında eşlik etmekten mutluluk duyuyor, umarım önümüzdeki yıllarda nice başarı hikayelerine birlikte şahit oluruz.”

Mindvest’e yatırım yaparak girişimlerin büyüme yolculuklarında destek olduklarını vurgulayan Faal Portföy Genel Müdürü Yasin Atikler, “Aktif Portföy olarak gerçekleştirdiğimiz AddVenture 2023 toplantısı vesilesiyle girişimcilik ekosistemi ile bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Girişim Sermayesi Yatırım Fonumuz Mindvest öncülüğünde düzenlenen Startupların büyüme evrelerinde neye ihtiyaçları olduğu, startupları ölçeklendiren faktörler gibi heyecan verici konuları tartıştığımız bu etkinliğin tüm katılımcılarına teşekkür etmek istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu