Haber

Hatay’da ABD Savunma Bakanlığı’na ait Sahra Hastanesi Sağlık Bakanlığı’na devredilecek

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ABD Savunma Bakanlığı’nın yardım amacıyla Hatay’da kurduğu 100 yataklı, acil servis ve 2 ameliyathaneli sahra hastanesi yarın Sağlık Bakanlığı’na devredilecek.

ABD Avrupa Deniz Kuvvetleri ile koordineli olarak ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID), 633. Sağlık Bakanlığı yarın 100 yataklı, acil servis ve 2 ameliyathaneli hastaneye ait ABD Altıncı Filo 61/2. Görev Gücü Komutanı Tuğgeneral Andrew Priddy yaptığı açıklamada, “Sahra hastanesi talebini alır almaz ekibimiz işe koyuldu ve bir hafta gibi kısa bir sürede hastanenin inşaat ve kurulumunu tamamladı. Sahra hastanesi bir başkadır. Türk müttefiklerimize yardım etme taahhüdümüzün bir örneği. Ekibimle ne kadar gurur duyuyorum. “Daha az duyuyorum” ifadesini kullandı.

MIST Ekip Liderleri Üsteğmen Rylie Zuelch, “Türk halkına yardım edebilmek inanılmaz bir onur. Bu kadar iyi karşılanmanız ve insanların size nezaketle davranması gururunuzu okşuyor. Çok ilham verici bir deneyimdi, öğrendim. Yardım edebildiğime sevindim.” .

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu