Haber

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Bilecik’i ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bilecik ve Bozüyük ilçesinde bazı programlara ve ziyaretlere katıldı.

Kent merkezindeki bir sosyal tesiste düzenlenen kahvaltıda bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya gelen İmamoğlu, Bilecik’in Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı yer olduğunu hatırlattı.

Türk milletinin bir arada olduğunu anlatan İmamoğlu, “Biz çok kıymetli bir cennetin, vatan toprağının evlatlarıyız. Bu duyguyla var olun, bu duyguyu büyütelim ve bu işte başarılı olalım. Onun için buradayım. ” dedim.

Konuşmanın ardından esnafı ziyaret eden İmamoğlu, burada vatandaşlara seslendi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Halkın Esnafı Projesi” tanıtım programına katılan İmamoğlu, etkinliğin ardından Bozüyük ilçesine geçti.

Ekrem İmamoğlu, Bozüyük’te Milli Mücadele Anıt Evi ve Bozüyük Yeni Seyir Terası Projesi’nin Temel Atma Törenine katıldı.

İmamoğlu yaptığı konuşmada, “İstiklal Harbi’nin sembol ilçelerinden birinde bulunmak çok kıymetli. Bu topraklar, büyük bir vatanseverliğin ve bir kuruluş sürecinin fedakarlıklarının yurdudur. O bakımdan bir milat olacaktır. Burada görev yapmak benim için çok değerli bir an.” dedi.

Programın ardından ilçe esnafını ziyaret eden İmamoğlu, Bozüyük Belediyesi ziyaretinin ardından halkla birlikte toplantıya katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu