Haber

İç açıcı dostluk… Tedavi gören engelli, saatlerce kapıda bekliyor.

İç açıcı dostluk… Tedavi gören engelli, saatlerce kapıda bekliyor.

BURSA – Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaşayan bedensel engelli adamın 3 ay önce beslemeye başladığı sokak köpeği ‘Karabaş’ yanından bir an bile ayrılmıyor. Engelli olduğu için eliyle bile okşayamadığı Karabaş isimli köpek, sahibinin tedavi gördüğü hastaneden hiç ayrılmıyor.

50 yaşındaki Arif Korkmaz, doğumdan 5 ay sonra geçirdiği nöbet sonucu bedensel engelli oldu. Hayatını bir sandalyede tutsak olarak sürdüren Korkmaz, 3 ay önce kahvehanenin önünde otururken yanına gelen sokak köpeğini besledi. Canı sıkılan köpek, bir daha Korkmaz’ın peşine düşmedi. Korkmaz nereye giderse gitsin Karabaş onu yalnız bırakmadı. Karabaş, engelli olduğu için sahiplendiği köpeğin başını bile okşayamayan ve sevemeyen Korkmaz’a moral veriyor. Karabaş, tedavi için İnegöl Devlet Hastanesi’ne giren sahibini hastanenin kapısında saatlerce bekliyor.

Bedensel engelli olan Arif Korkmaz, “3 ay önce beslemeye başladım. O günden beri yanımdan ayrılmadı. Sokak köpeği. Zararsız bir köpek. Beni bırakmıyor. Hastaneye tedavi için geldim. .Göğsümde bir ağrı vardı dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu