Haber

Kocaeli’deki kurs merkezi üzerinden 123 kişiyi dolandıran çiftin yargılanmasına başlandı.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde açtıkları İngilizce kurs merkezine kayıt yaptıran 123 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla yargılanan karı kocanın yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 3 yıl 9 aydan 17 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılan ve 5 bin güne kadar para cezasına çarptırılan sanıklar, “serbest meslek sahibi dolandırıcılıktan” ceza aldı. (54) ve eşi M.Ö (54) tutuksuz yargılanırken, duruşmaya kimse katılmadı.

Açık yargılamanın devam ettiği duruşmada, bazı müştekiler adına yazılan talimat tamamlanarak belgelendi.

Duruşmada söz alan Cumhuriyet savcısı eksiklerin düzeltilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, ifadesine ulaşılamayan müştekilerin adreslerinin araştırılması için ilgili kolluk kuvvetlerine tutuklama kararı verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden

Şüpheli Ayşe DO ile M.Ö. Hakkında hazırlanan iddianamede çiftin Gölcük’te bir binayı kurs yeri olarak kiraladığı, ilan astığı, öğrenci kaydı yaptığı, müştekiler ve çocuklarını kursa kaydettirdiği belirtildi.

İddianamede, zanlıların bu kapsamda müştekilerden bir kısmının makbuz karşılığında, bir kısmının kredi kartı ödemesi olarak çevreden görüştüğü kuyumcu ve esnaftan kredi karşılığı para topladıkları iddianamede kaydedildi. kart ödemesi.

İddianamede zanlıların kurs çalışanlarını, kirayı ödemedikleri işyerinin sahibini, bazı alacaklılarını ve müştekileri İngilizce kurs ve eğitim verecekleri yalan ve aldatmacalarla kandırdıkları belirtildi. . yer verilmektedir.

İddianamede, zanlıların müştekileri saçma sapan ve hileli davranışlarla kandırdıkları, görüş ve eylem birliği ile asılsız suçu işledikleri, müşterek fail oldukları ve böylece dolandırıcılık niteliğindeki kabahati işledikleri anlaşıldı. görüş ve eylem oybirliği içinde.

Şüpheli karı koca 3 yıl 9 aydan 17 yıl 6 aya kadar hapis ve 5 bin güne kadar para cezası isteniyor.

haber-akseki.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu