Haber

Krafton, Callisto Protokolü için 162 milyon dolar harcadı

Zorlu bir lansman döngüsünden geçen ve The Callisto Protocol’ün düşük performansı nedeniyle satış hedefine istenilen tarihte ulaşamayacak olan The Callisto Protocol için yayıncı şirket Krafton’un 162 milyon dolar ödediği bildirildi.

CALLISTO PROTOKOLÜNÜN SATIŞ HEDEFİ 2 MİLYON

Analist firma Samsung Securirites, Callisto Protocol’ün 5 milyon adet satmasını bekliyordu, ancak mevcut satış sıralamasına göre bu yıl sadece 2 milyon adete ulaşabileceği bildirildi.

Callisto Protokolü, 2 Aralık’ta PC ve konsollarda piyasaya sürülmesiyle birlikte optimizasyon sorunları nedeniyle güçlü bir lansman sürecinden geçti.

CALLISTO PROTOKOLÜNÜN KONUSU

Bu hikaye odaklı üçüncü şahıs hayatta kalma korku oyunu, günümüzden 300 yıl sonra geçiyor ve oyuncular, Jüpiter’in ayı Callisto’daki maksimum güvenlikli bir hapishane olan Black Iron Prison’a atılan kaderin kurbanı Jacob Lee rolünü üstleniyor. Mahkumlar korkunç canavarlara dönüşmeye başlayınca hapishane kaosa sürüklenir. Hayatta kalmak için Jacob, Callisto’nun yüzeyinin altında gömülü karanlık ve rahatsız edici sırları açığa çıkarırken bir inanç yerine ulaşmak için Kara Demir Hapishaneden kaçmalıdır.

koyulhisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu