Haber

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 23 Nisan’da bir mesaj yayınladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ilkesiyle taçlanan bu mübarek günde, kutsal vatanımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza duyduğumuz inanç ve güvenle göğsümüz kabarıyor. ” sözünü kullandı.

Bakan Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir açıklama yaptı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye ve dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milli irade ve bağımsızlığın simgesi TBMM’nin kuruluşunun 103. yılında kutlamaktan gurur duyduklarını belirten Özer, şunları kaydetti: mesajında:

“Kayıtsız ve asi milletin hakimiyet unsuruyla taçlanan bu mübarek günde, mukaddes vatanımızı emanet edeceğimiz evlatlarımıza duyduğumuz inanç ve inançla sinemiz kabarıyor. Gelecekte dünyamız için atacakları adımlarda bizimkinden çok daha büyük olacağına inandığım çocuklarımızın ufkunu genişletiyor.Başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve başta Cumhuriyetimizin kurucusu olmak üzere Birinci Meclis’teki milletvekillerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Milli Mücadele’nin önderi ve yöneticisi TBMM’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çocuk Bayramı kutlu olsun.”

arpacayajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu