Haber

TFF’den ‘Ekstra 1’ transfer kararı

Kahramanmaraş’ta yaşanan sarsıntının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), transfer ve tescil döneminde değişiklik yapıldığını duyurdu.

TFF, aynı ligden en fazla 2 takımda forma giyebilecek futbolcu ve teknik direktörlerin bir dönem içinde üçüncü bir kulübe kaydedilmesine izin verdi. Bu haktan depremden zarar gören 11 ilde mesleğini sürdüren futbolcular ve teknik direktörler yararlanabilecek.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Federasyonumuzun talebi ve FIFA’nın onayı ile 5 Mart 2023 tarihine kadar uzatılan 2022-2023 İkinci Transfer ve Kayıt Dönemi kararına ek olarak, beyin sarsıntısı nedeniyle ayrılma talebi kabul edilen kulüplerin kayıtlı futbolcuları, Felaket bu dönemde 4 farklı kulübe kayıt yaptırıp, bireysel ya da farklı liglerde oynayabiliyor. 3 kulübün maçlarında oynamasına izin veriliyor.”

Berabere kalan takımların oyuncuları için karar

“Bu duruma ek olarak, ayrılma talebi kabul edilen Spor Toto Muhteşem Lig ve Spor Toto 1. Futbol federasyonu, 5 Mart 2023 tarihine kadar uluslararası transfer yapabilecekler.”

“Teknik adamlar ayrıca üç kulüp adına da kayıt yaptırabilir”

“Ayrıca Federasyonumuzun aldığı kararla ligden çekilen kulüplerdeki kayıtlı teknik direktörler bu süre içinde üç kulüp adına tescil edilebilecek.”

iskilip-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu