Haber

Başkan Böcek Nürnberg’i ziyaret etti

Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’nın Almanya’daki kardeş şehri Nürnberg’i ziyaret etti.

Kardeş şehir bağları olarak 26. yılına giren Antalya ile Nürnberg arasındaki ilişkiler karşılıklı ziyaretlerle güçleniyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König’in daveti üzerine Nürnberg’i ziyaret etti. König, kardeş şehir ilişkilerinin 25’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında geçen yıl Antalya’yı ziyaret etmişti.

 

ZİYARETÇİ DEFTERİNİ İMZALADI

Başkan Böcek, Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König’i makamında ziyaret ederek belediyenin ziyaretçi defterini imzaladı. Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile Nürnberg Belediye Başkanı Marcus Konig, iki kent arasındaki dostluk ilişkileri, iş birliği ve yeni projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette, Antalya Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı Osman Ayık, Nürnberg Belediye Meclis Üyeleri Aynur Kır, Cengiz Şahin, Kilian Sendner, Antalya-Nürnberg Kardeş Şehir Derneği Lideri İstek Özlek, Dr. İsmail Baloğlu ve Uluslararası İlişkiler Antalya Danışmanı Louis Prada da hazır bulundu.

 

EN AĞIR İLİŞKİMİZ NÜRENBERG’LE

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Nürnberg’in kardeş şehir ilişkilerinde 26’ncı yılını kutladığını belirterek, “İki şehir arasında yoğun kardeşlik ilişkileri var. Bu kardeşliğin ve dostluğun devam etmesini canı gönülden diliyorum. “Antalya’nın başka kardeş şehirleri de var ama en iyi çalışmayı Nürnberg’le yapıyoruz” dedi.

İki hafta önce Nürnberg’den gelen basın heyetini Antalya’da ağırladıklarını hatırlatan Önder Böcek, 26 yıllık süreçte iki şehrin çok güzel dostluklar kurduğunu söyledi. Lider Böcek, Nürnberg’de her aralık ayında kurulan Noel pazarına Antalya’nın da stant açarak katılacağını kaydetti. Daha sonra Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König, Belediye Başkanı Muhittin Böcek onuruna akşam yemeği verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

puturge-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu