Haber

Bitlis’te öğretmen ve öğrenciler depremzedeler için soba üretti

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki meslek lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremden etkilenenler için soba üretti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatıyla Tatvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Bölümü öğretmen ve öğrencileri, depremzedelerin ısınma ihtiyaçlarını karşılamak için çalışma başlattı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen çalışma kapsamında 4 günde tamamlanan 100 adet ocak, sallama bölgesine gönderilmek üzere hazırlandı.

Metal teknolojisi öğretmeni Muhsin Tunç, ülkenin büyük bir felaketten geçtiğini ve zor bir dönemden geçtiklerini söyledi.

İnsanların yaralarını sarmak için herkesin seferber olduğuna dikkati çeken Tunç, şunları kaydetti:

“Milletimize geçmiş olsun. Deprem bölgesine gönderilecek sobaları üretme kararı aldık. Bu konuda Bakanlığımızın talimatı da var. Öğrencilerimiz ile çalışmalara başladık. Esnaftan arkadaşlarımız sayesinde onlar da sağ olsunlar. Bize yardımcı oldu. Şimdiye kadar 100 adet soba ürettik. Şu an bir esnaf atölyesindeyiz. Okulumuzdaki atölyemizde. Çalışmalar da var. Burayı aynı zamanda daha hızlı üretmek için kullanıyoruz. Bu konuda bize destek olan esnaflarımız atölyelerini bizim için açtılar. İlk etapta 100 adet soba ürettik ve ihtiyaca göre üretime devam edeceğiz.” diye mırıldandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu